Otázky a odpovede
Najväčšia ponuka sklobetónových tvárnic a doplnkového sortimentu.

Otázky a odpovede

1. Čím sa spája sklobetón?
Sklobetónové steny sa spájajú cementovou maltou (Glassfixom). Na vytvorenie rovnakých spár medzi kockami sa používajú dištančné krížiky, ktoré vytvoria rovnaké spáry v horizontálnom a vertikálnom smere. Na samotný záver keď je stena už suchá sa dištančné krížiky zašpárujú flexibilnou špárovacou hmotou alebo opat Glassfixom.

2. Aký je rozdiel medzi talianskym a českým sklobetónom?
Je rozdiel, české sú väčšie oproti talianskym asi o 1mm na každej strane a rozdiel je taktiež vo farebnom odtieni. Taliansky sklobetón ponúka viacero možných kombinácii vzorov a rozmerov ako český. Naopak český sklobetón je cenovo dostupnejší a preto je viac preferovaný na veľkých stavbách.

3. Aký rozdiel je medzi tvárnicami farbenými v hmote a farbenými v dutine?
Tvárnice farbené v dutine nie sú vhodné do exteriéru a tvárnice farbené v hmote je moňé použiť aj do exteriéru aj interiéru.

4. Koľko trvá dodávka talianskeho sklobetónu?
Pokiaľ vybraný sortiment nieje na sklade v Bratislave, dodávka trvá približne 10 pracovných dný od záväznej objednávky. Dodávka závisí aj od stavu skladu v Taliansku.

5. Dá sa skombinovať český a taliansky sklobetón?
Nedá, pokiaľ sú použité tvárnice v jednej stene.

6. Načo slúžia dištančné krížiky?
Dištančné krížiky slúžia na vymedzenie spár medzi sklobetónovými tvárnicami v horizontálnom aj vertikálnom smere. Krížiky zostávajú medzi tvárnicami aj po zatvrdnutí malty, vylamujú sa iba vyčnievajúce plastové plôšky. Vyrába sa viacero druhov krížikov od 2 mm pre typ pegasus až po spáru 16 mm.

7. Používa sa medzi tvárnicami výstuž?
Áno používa sa štandartne 6 mm hrebienková oceľ povrchovo upravená proti korózii . Môže sa použiť aj väčšieho priemeru ale potom sa musia použiť na realizáciu aj väčšie krížiky.

8. Načo nám slúži Glassfix?
Glassfix je špeciálna zmes vyvinutá na spájanie a spárovanie sklobetónových tvárnic určená do interiéru a exteriéru. Dodáva sa v dvoch baleniach 5 a 25 kg, v bielom a šedom prevedení. Výdatnosť je cca 18 – 19 kg na 1 m2 sklobetónových tvárnic aj zo spárovaním.

9. Existujú tvárnice aj inej hrúbky ako 8 cm?
Áno, existujú aj v hrúbke 10 cm z produkcie VITRABLOK, vo vyhotovení čírom 1910 W,C,F,N.

10. Má sklobetón požiarnu odolnosť
Áno, tvarnice rozmeru 190 x 190 x 80 mm maju standartne požiadnu odolnost E60. Sú samozrejme v ponuke aj špeciálne protipožiarne sklobetónové tvárnice ktoré majú tieto parametre vyžšie.

Kontakt

Tel.: 00421/2/ 6353 5333
Tel.: 00421/2/ 6285 0505
Fax: 00421/2/ 6353 5332

Povedali o Nás

Thank you for your cooperation a support.


Evárd Szabó - Szerkezet KFT.