FAQ

Produkty

Tvárnice Basic a Design sa neodporúčajú navzájom kombinovať v jednej stene . Tvárnice Basic sú väčšie oproti tvárniciam Design asi o 1mm na každej strane a rozdiel je taktiež vo farebnom odtieni. Tvárnice série Design ponúka viacero možných kombinácii vzorov a rozmerov ako tvárnice série Basic. Naopak tvárnice série Basic sú cenovo dostupnejšie a preto je viac preferovaný na veľkých stavbách.

Nedajú, pokiaľ sú použité tvárnice v jednej stene.

Áno, existujú aj v hrúbke 5 cm , 10 cm a 16 cm z produkcie Technology.

Áno, štandardné tvárnice rozmeru 190 x 190 x 80 mm majú štandardne požiarnu odolnosť E60. Sú samozrejme v ponuke aj špeciálne protipožiarne sklobetónové tvárnice ktoré majú tieto parametre vyžšie. Tieto tvárnice sú v ponuke v sérii Technology.

Montáž

Sklobetónové steny sa spájajú cementovou maltou (Glassfixom). Na vytvorenie rovnakých spár medzi kockami sa používajú dištančné krížiky, ktoré vytvoria rovnaké spáry v horizontálnom a vertikálnom smere. Na samotný záver keď je stena už suchá sa dištančné krížiky zašpárujú flexibilnou špárovacou hmotou alebo opäť Glassfixom.
Čoraz populárnejšia je tzv. suchá montáž Quicktech ktorá je vhodná na inštaláciu sklobetónových stien v interiéri. Výhodou je jednoduchá a rýchla montáž pri zachovaní minimálnej spári medzi tvárnicami. Takto postavene priečky sa na záver spáruju a sú na nerozoznanie od tradične postavenej sklobetónovej priečky.

Dištančné krížiky slúžia na vymedzenie spár medzi sklobetónovými tvárnicami v horizontálnom aj vertikálnom smere. Krížiky zostávajú medzi tvárnicami aj po zatvrdnutí malty, vylamujú sa iba vyčnievajúce plastové plôšky. Vyrába sa viacero druhov krížikov od 2 mm ( pre typ DESIGN ) 5 mm, 10 mm až po spáru 16 mm.

Áno používa sa štandartne 6 mm hrebienková oceľ povrchovo upravená proti korózii. Môže sa použiť aj väčšieho priemeru ale potom sa musia použiť na realizáciu aj väčšie krížiky.

Glassfix je špeciálna zmes vyvinutá na spájanie a spárovanie sklobetónových tvárnic určená do interiéru a exteriéru. Dodáva sa v dvoch baleniach 5 a 25 kg, v bielom prevedení. Výdatnosť je cca 18 – 19 kg na 1 m2 sklobetónových tvárnic aj zo spárovaním.

Doručenie a vrátenie tovaru

Nakoľko disponujeme z jedným z najväčším skladom v strednej Európe väčšinu objednávok dodávame obratom. Pokiaľ vybraný sortiment nieje na sklade v Bernolákove, dodávka trvá približne 10 pracovných dný od záväznej objednávky. Dodávka závisí aj od stavu skladu vo výrobných závodoch.

Upozornenie

Z dôvodu veľkej vyťaženosti Vám žiaľ nemôžme byť neustále k dispozícii na našej pobočke v Bernolákove. Prosíme Vás, aby ste nám pred Vašou návštevou zatelefonovali na tel. č. +421 2 6353 5333, aby sme sa Vám mohli naplno venovať. Ďakujeme za pochopenie.